Nový produkt
Brusinky byly objeveny na území Severní Ameriky okolo roku 1620. Indiáni jejich léčebné účinky začali využívat zejména při bolestech břicha nebo léčbě nádorových onemocnění. Jako vděk byl v Americe založen svátek Den Díkuvzdání, kdy se na počest právě Indiánů připravuje krocan s brusinkami.
Upozornění: poslední kus skladem!
Datum dostupnosti:
Vitamíny C, A, K; hořčík, mangan, fosfor, draslík
Složení:
Sušené brusinky, cukr, kyselina citronová, bezinkový koncentrát, slunečnicový olej
Země původu:
USA
Žádný názor pro tuto chvíli.
Ananas (kroužky), tropické ovoce s lahodnou chutí a omamnou vůní, pochází údajně z jižní Brazílie a Paraguaje.
Aronie, neboli Temnoplodec také zvaná Černý jeřáb, se pro své léčivé účinky začala v Evropě používat počátkem minulého století, za tak krátkou dobu si vysloužila vynikající pověst pro své mnohostranné možnosti využití a velký obsah vitamínů.
Barbaris, známý také jako Dřišťál, je až 3 m vysoký, opadavý keř pocházející původně z Evropy. Tyto bobule se pro své příznivé účinky používali již za starého Řecka, šťávu z těchto plodu v tehdejší době doporučovat i slavný alchymista, lékař a astrolog Paracelsus.
Brusnice borůvka je léčivá rostlina z čeledi vřesovcovitých, rodu brusnice. Její modrý plod má výraznou chuť a schopnost barvit do modra. Je zdrojem antioxidantů, které působí pozitivně proti rakovině.
Brusinky byly objeveny na území Severní Ameriky okolo roku 1620. Indiáni jejich léčebné účinky začali využívat zejména při bolestech břicha nebo léčbě nádorových onemocnění. Jako vděk byl v Americe založen svátek Den Díkuvzdání, kdy se na počest právě Indiánů připravuje krocan s brusinkami.
Datle Medjool jsou v oblastech jejich pěstování důležitou základní potravinou a zdrojem energie. Patří k nejstarším kulturním rostlinám, o kterých se píše v Bibli i Koránu. Pochází z Afriky a Přední Asie, dnes se pěstují především v Izraeli.
Fík je považován za plod, ve skutečnosti je to uzavřené plodenství, vzniklé dozráním specializovaného květenství, tzv. sykonia. Sykonium je dužnatá baňka, obsahující uvnitř sebe mnoho květů. Má cibulovitý tvar s malým otvorem, který umožňuje přístup opylovačů ke květům.
Goji, neboli Kustovnice čínská je vyhledávaným „všelékem“ a doplňkem stravy. Staří Číňané tvrdí, že je v ní skryt RECEPT NA DLOUHOVĚKOST. Studie dokazují, že v čínských regionech, kde se Goji pěstuje ve velkém, je zaznamenán nejvyšší průměrný věk. Jedná se o NEJVÝŽIVNĚJŠÍ ovoce na Zemi, které tělu dodává potřebné látky pro správné fungování organismu.
Hruška pochází s největší pravděpodobností z oblastí západní Číny. První hrušky se v jihovýchodní a střední Evropě objevily ve 2. a 3. tisíciletí před naším letopočtem, kdy se dřevo používalo při budování staveb v Rakousku, Německu, Francii a ve Švýcarsku.
Jahoda je souplodí nažek na šťavnatém zdužnatělém květním lůžku, rostoucí na jahodníku. Je známa již od dob starověkého Říma.
Tato teplomilná rostlina pochází z Indie a Afriky, známá byla již ve 2. tisíciletí př. n. l. v Egyptě. Má kyselou chuť a je používána jako pochutina, potravina i léčivo.
Kiwi je považováno za jedno z nejzdravějších ovocí na světě. Původ kiwi je z Číny v údolí ChangKian, kde bylo již od počátků 13. století vyhlášenou pochoutkou.
Kumquat, neboli "KLENOT MEZI CITRUSY" je stálezelený keř nebo stromek, který dorůstá výšky asi tří metrů. Tento trpasličí pomeranč pochází z Východní Asie a Jižní Číny, kde byl znám již ve 12. století. Dnes se vyskytuje i v Evropě.
Lékořice pendrek se vyrábí z rostliny Lékořice lysé. Jedná se o vytrvalou rostlinu s dlouhými kořeny (150cm) a velmi odolnými oddenky. Rostlina dorůstá do výšky 1m.
V dřívějších dobách si meruňky mohli dopřát jen lidé z vyšších vrstev, dlouhodobé pěstování výrazně posílilo jejich odolnost, díky tomu se dnes pěstují po celém světě.
V dřívějších dobách si meruňky mohli dopřát jen lidé z vyšších vrstev, dlouhodobé pěstování výrazně posílilo jejich odolnost, díky tomu se dnes pěstují po celém světě.
Mochyně peruánská, přezdívaná „ELIXÍR MLÁDÍ“, je pozoruhodná rostlina pocházející z Peru. Její plod, je uzavřený v papírově tenkém, zveličeném a měchýřovitě nafouklém žebrovaném kalichu. Zvláštností je, že kvete v noci.
Moruše pěstují lidé již staletí, Moruše bílá (Morus Albe) má původ z Číny, její plody velmi připomínají ostružiny či maliny. Strom Morušovník se dožívá až několika stovek let.
Rozinky jsou suché plody vinné révy, které lidé začali sušit poté co ochutnali plod, který vlivem sucha a horka oschly a přesto měl výtečnou sladkou chuť.
Zázvor a jeho účinky využívali Indové a Číňané již před více než třemi tisíci lety, odkud však přesně pochází, není známo. Díky výpravám mořeplavců se toto zázračné koření rozšířilo po celém světě, v období středověku byl zázvor dokonce jedním z nejpoužívanějších dochucovadel na území Evropy.